Staże naukowe

Zarządzenie Rektora Nr 4 z dnia 19 stycznia 2021 r. w sprawie wyjazdów na krajowy/zagraniczny staż naukowy doktorantów UwS

Załączniki do Zarządzenia Rektora nr 4/2021 w wersji edytowalnej:

Załącznik nr 1 Wniosek o wyjazd na krajowy/zagraniczny staż naukowy

Załącznik nr 2 Program krajowego/zagranicznego stażu naukowego

Załącznik nr 3 Informacja o źródłach finansowania krajowego/zagranicznego stażu naukowego

Załącznik nr 4 Zgoda uczelni/instytucji przyjmującej doktoranta na krajowy/zagraniczny staż naukowy

Załącznik nr 5 Sprawozdanie z realizacji krajowego/zagranicznego stażu naukowego

Załącznik nr 6 Opinia uczelni/instytucji przyjmującej doktoranta na krajowy/zagraniczny staż naukowy

Wyjazdy badawacze

1. Zgodnie z 5 ust. 5, pkt. 7 Regulaminu Szkoły Doktorskiej o wyjazd badawczy do jednostek naukowych, innych instytucji, ośrodków lub miejsc docelowych może ubiegać się każdy doktorant Szkoły Doktorskiej UwS.

2. Celem wyjazdu badawczego jest:

1. uzyskanie wiedzy oraz umiejętności dotyczących prowadzonych badań naukowych;
  2. pozyskiwanie informacji i danych związanych z przygotowaniem rozprawy doktorskiej;
  3. przeprowadzenie określonych badań naukowych;
  4. dwymiana doświadczeń i wiedzy w obszarze związanym z tematem rozprawy doktorskiej.

3. Zgodę na wyjazd badawczy wyraża Dyrektor SzkołyDoktorskiej UwS.

4. Doktorant ubiegający się o wyjazd badawczy składa wniosek (załącznik nr 1) skierowany do Dyrektora Szkoły Doktorskiej UwS, zaopiniowany przez promotora.

5. Po zakończeniu wyjazdu badawczego doktorant zobowiązany jest do złożenia, Dyrektorowi Szkoły Doktorskiej UwS krótkiego sprawozdania z realizacji wyjazdu badawczego (załącznik nr 2) wraz z opinią promotora, w terminie miesiąca od zakończenia wyjazdu.

6. Na podstawie złożonego sprawozdania ocenia się zasadność wyjazdu badawczego oraz celowość realizacji kolejnych wyjazdów.