Przedłużenie terminu złożenia rozprawy doktorskiej, ustalonego w Indywidualnym Planie Badawczym, reguluje paragraf 18 Regulaminu Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, stanowiący załącznik do Uchwały Nr 63/2023 Senatu UPH z dnia 26 kwietnia 2023 r.

Wniosek o przedłużenie terminu złożenia rozprawy doktorskiej doktorant składa w Biurze Szkoły Doktorskiej UwS, nie później niż 30 dni przed terminem złożenia rozprawy doktorskiej, wskazanym w Indywidualnym Planie Badawczym. Dyrektor Szkoły Doktorskiej UwS kieruje wniosek wraz z projektem Indywidualnego Planu Badawczego do zaopiniowania do właściwej Rady Dyscypliny.

W uzasadnieniu wniosku należy między innymi przedstawić ocenę stopnia realizacji prac nad przygotowaniem rozprawy doktorskiej oraz plan zadań, które pozostały do zrealizowania z uwzględnieniem zaproponowanego terminu złożenia rozprawy doktorskiej.

Do wniosku należy dołączyć:

• dokument uzasadniający przedłużenie terminu złożenia rozprawy doktorskiej z powodów określonych w paragrafie 16 ust. 1 pkt 1-4 Regulaminu Szkoły Doktorskiej UwS;
  • opinię promotora w przypadku konieczności prowadzenia długotrwałych badań naukowych;
  • Indywidualny Plan Badawczy z określonym nowym terminem złożenia rozprawy doktorskiej.

Wzór wniosku o przedłużenie terminu złożenia rozprawy doktorskiej.