Zarządzenie Nr 102/2019 Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach z dnia 11 października 2019 roku w sprawie stypendium doktoranckiego w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 21 lutego 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora w uczelni publicznej (isap.sejm.gov.pl) wysokość minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora w uczelni publicznej wzrasta z 7210,00 zł  do kwoty 9370 zł.

Oznacza to, że od 1 stycznia 2024 roku kwoty stypendium doktoranckiego wynoszą odpowiednio:

• na początku kształcenia  - do miesiąca, w którym została przeprowadzona ocena śródokresowa  – w wysokości 37% wynagrodzenia profesora, tj. 3.466,70 zł brutto,
  • a po ocenie śródokresowej – w wysokości 57% wynagrodzenia profesora, tj. 5.340,90 zł brutto.

Doktorant z niepełnosprawnością może otrzymać stypendium doktoranckie w wysokości zwiększonej o 30% kwoty podstawowej.