W wydawnictwie naukowym Agronomy Science ukazał się artykuł naukowy, którego współtwórcą jest doktorant Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo mgr inz. Łukasz Domański.
Celem badań było określenie wpływu herbicydów i biostymulatorów na zawartość azotu ogólnego, białkowego i pobranie azotu ogólnego przez bulwy trzech odmian ziemniaka jadalnego. Wyniki uzyskano z trzyletniego doświadczenia polowego, z następującymi czynnikami:
I – trzy odmiany ziemniaka jadalnego – Bartek, Gawin, Honorata; II – pięć sposobów stosowania herbicydów i biostymulatorów: 1 – obiekt kontrolny, 2 – zabiegi mechaniczno-chemiczne i herbicyd Harrier 295 ZC, 3 – zabiegi mechaniczno-chemiczne i herbicyd Harrier 295 ZC + pod koniec wschodów roślin biostymulator Kelpak SL, 4 – zabiegi mechaniczno-chemiczne i herbicyd Sencor 70 WG, 5 – zabiegi mechaniczno-chemiczne i herbicyd Sencor 70 WG + pod koniec wschodów roślin biostymulator Asahi SL. Zawartość azotu ogólnego oznaczono w suchej masie bulw metodą Kjeldahla. Wykazano istotny wpływ czynników na zawartość azotu ogólnego i białkowego w bulwach oraz na pobranie azotu ogólnego przez bulwy ziemniaka. Największą zawartość azotu ogólnego i białkowego odnotowano w bulwach odmiany Bartek, a największe pobieranie azotu z plonemodmiany Honorata.