Cieszyn

Doktorantka Szkoły Doktorskiej UPH – mgr Alicja Szumowiecka – realizowała w ostatnim tygodniu października wyjazd badawczy do Cieszyna, w trakcie którego prowadziła kwerendę archiwalną i biblioteczną w tamtejszych instytucjach: w cieszyńskim oddziale Archiwum Państwowego w Katowicach, Książnicy Cieszyńskiej i Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Ponadto podczas wyjazdu do granicznego miasta zwiedziła bogatą ekspozycję najstarszego muzeum w Środkowej Europie.

Ze względu na swą długą i ciekawą historię Cieszyn jest pełen śladów przeszłości, które spotyka się na każdym kroku. Liczne zabytkowe kamienice kryją w swych murach oryginalne kawiarenki, gdzie po pracy można poczuć niesamowitą atmosferę oraz delektować się jedynymi w swoim rodzaju deserami.