Forum

W dniach 1-2 września 2022 roku po raz kolejny gościliśmy doktorantów na interdyscyplinarnej, ogólnopolskiej konferencji zainicjowanej przez Radę Samorządu Doktorantów Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

II Siedleckie Forum Doktorantów dedykowane było doktorantom szkół doktorskich i doktorantom studiów trzeciego stopnia. Młodzi naukowcy mieli okazję zapoznać się ze stanem wiedzy w różnych dziedzinach nauki oraz przedstawienia swoich dotychczasowych badań w ramach jednej z pięciu dyscyplin naukowych: nauk o Bezpieczeństwie, nauk Biologicznych, nauk Chemicznych, historii, rolnictwa i ogrodnictwa. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło 15 prelegentów z pięciu ośrodków naukowych.

Gościnnie wystąpił Rzecznik Prasowy Krajowej Reprezentacji Doktorantów, mgr inż. Jakub Zielonka, wygłaszając wykład inauguracyjny na temat "KRD4YOU", w którym przybliżył zebranym zadania statutowe tej organizacji.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach konferencja zgromadzi jeszcze większą liczbę młodych badaczy.