konf D J

W dniach 7-8 czerwca 2022 doktoranci Szkoły Doktorskiej UPH, z dyscypliny rolnictwo i ogrodnictwo mgr inż. Katarzyna Jarecka oraz mgr inż. Łukasz Domański wzięli udział w konferencji naukowej nt. Rola nauk rolniczych we wdrażaniu koncepcji zrównoważonego systemu żywnościowego „od pola do stołu”.

Konferencja została zorganizowana przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Chełmie oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy.

Doktoranci byli współautorami posterów przedstawionych na sesji:

- mgr inż. Katarzyna Jarecka „Effect of humus, compost and vermicompost extracts on the net energy concentration net energy of lactation and energy yield of Dactylis glomerata and Lolium perenne.

- mgr inż. Łukasz Domański „Wpływ stosowania środków wspomagających wzrost roślin na polonowanie rzepaku ozimego (Brassica Napus L).