Zdj wyjazd iung

W dniu 27.05.2022r. doktoranci Szkoły Doktorskiej UPH, w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo, mgr inż. Katarzyna Jarecka, mgr inż. Adam Matyszczak oraz mgr inż. Łukasz Domański odbyli wyjazd naukowo-badawczy do Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa-Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Pracownicy IUNG-PIB przedstawili uczestnikom wyjazdu metody wykonywania nowoczesnych, specjalistycznych genowych analiz laboratoryjnych oraz problematykę prowadzonych w Instytucie badań in-vitro i doświadczeń polowych. Wyjazd zakończył się bardzo ciekawym wykładem o zabytkowej infrastrukturze i historii Instytutu. Wyjazd koordynowany był z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach przez Dyrektora Instytutu Rolnictwo i Ogrodnictwo dr hab. Jacka Sosnowskiego, prof. uczelni oraz z ramienia IUNG-PIB przez Panią prof. dr hab. Mariolę Staniak.