Matyszczak konferencja

Mgr inż. Adam Matyszczak, doktorant Szkoły Doktorskiej UPH w Siedlcach w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo i główny specjalista Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, 20 maja w Piasecznie zorganizował i prowadził konferencję pn. „Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin eDWIN jako narzędzie cyfryzacji gospodarstw rolnych” oraz wygłosił referat nt. „Podręczny doradca rolnika. Praktyczne wykorzystanie platformy eDWIN i Wirtualnego Gospodarstwa”.

Konferencja podsumowała 3 lata realizacji projektu „Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowane j Ochronie Roślin-eDWIN”. Projekt był prowadzony wspólnie przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego (z Wielkopolskim ODR jako ośrodkiem wiodącym), Instytut Ochrony Roślin-PIB, Centrum Doradztwa Rolniczego, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, a finansowany w ramach programu „E-administracja i otwarty rząd” z Działania 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Podczas spotkania omówiono wykonane zadania w projekcie oraz zaprezentowano aplikację Wirtualne Gospodarstwo przeznaczoną dla rolników. Na koniec odbyła się dyskusja dotycząca dalszego rozwoju aplikacji powstałych w projekcie i zasad współpracy doradców z rolnikami. W konferencji uczestniczyli rolnicy i doradcy oraz zaproszeni goście, przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa, Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, Rady Społecznej Doradztwa Rolniczego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Oficjalna premiera aplikacji Wirtualne Gospodarstwo nastąpi podczas III Krajowych Dni Pola w Płońsku (11-13 czerwca br.).