Staż ITP Falenty 1

W dniach 1-28 lutego 2022 roku doktoranci Szkoły Doktorskiej UPH w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo mgr inż. Katarzyna Jarecka i mgr inż. Adam Matyszczak odbyli staż naukowy w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym Państwowy Instytut Badawczy w Falentach....

Podczas stażu naukowego doktoranci zapoznali się z działalnością  naukowo-badawczą i organizacyjną Instytutu. Praca w laboratorium mikrobiologicznym i chemicznym Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego pozwoliła doktorantom na zdobycie umiejętności z zakresu tworzenia posiewów mikrobiologicznych, zasad inkubacji oraz szacowania kolonii bakterii, a także metod oznaczania frakcji włókna ścian komórkowych roślin (NDF, ADF, ADL, celulozy, hemicelulozy) oraz mikro i makroelementów. Staż pozwolił również na poszerzenie wiedzy nt. nawożenia roślin i jego optymalizacji z wykorzystaniem nawozów naturalnych oraz z produkcją pasz na trwałych użytkach zielonych.