A SZ PUB

W czasopiśmie „Biodiversity: Research and Conservation” ukazała się nowa publikacja mgra Adama Szulca, doktoranta Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie nauki biologiczne, pt. New records of protected, threatened, and rare vascular plant species in the Lower Bug Valley (eastern Poland)

W publikacji prezentowane są nowe stanowiska i zweryfikowane opublikowane rekordy chronionych, rzadkich i zagrożonych gatunków roślin naczyniowych na Mazowszu, głównie w lewobrzeżnej części Doliny Dolnego Bugu. Odnotowano rośliny chronione  (45 gatunków), ale także rośliny znajdujące się na czerwonych listach lub regionalnie rzadkie (łącznie 90 gatunków). Mgr Adama Szulc, razem z współautorem publikacji, przez dwa lata przeszli łącznie ponad 5000 km, aby pozyskać ponad 1300 rekordów chronionych, rzadkich i zagrożonych gatunków roślin. Część danych z lasów trafiło do nadleśnictw, które wyznaczyły (bądź mają w planach wyznaczyć) kępy ekologiczne chroniące te stanowiska.

Artykuł na tyle spodobał się Redakcji, że na okładce czasopisma została umieszczona, zrobiona przez doktoranta, fotografia z ginącym gatunkiem łąk nadrzecznych - pszeńcem grzebieniastym.

link do publikacji:

New records of protected threatened and rare vascular plant species in the Lower Bug Valley