Wrocław 06 2024

W dniach 18 – 20 czerwca 2024 roku mgr inż. Łukasz Domański, doktorant Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu w Siedlcach, w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo, odbył wyjazd naukowo-badawczy do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Tematyką wyjazdu było wykonywanie oznaczeń zawartości związków chemicznych metodą spektrofotometryczną, w bulwach kolorowych odmian ziemniaków. Dzięki uprzejmości opiekuna wyjazdu Pani prof. dr hab. Alicji Kucharskiej (UPwR) doktorant mógł samodzielnie przygotować ekstrakty z prób, które pochodząc z doświadczenia polowego mgra inż. Łukasza Domańskiego. Doktorant został zapoznany ze szczegółową metodyką wykonywania oznaczeń zawartości antocyjanów, kwasów chlogorenowych i innych. Prace laboratoryjne odbywały się w nowoczesnym laboratorium Katedry Technologii Owoców, Warzywa i Nutraceutyków Roślinnych, na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności, w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Uzyskane wyniki badań będą cennym elementem rozprawy doktorskiej doktoranta.