Szulc okuninka

Doktorant Szkoły Doktorskiej UwS w dyscyplinie nauki biologiczne mgr Adam Szulc wziął udział IV Ogólnopolskiej Konferencji  „Inwentaryzacja i monitoring w parkach krajobrazowych”. Konferencja odbyła się w dniach 11 – 13 czerwca br. w Okunince oraz w trzech wschodnich parkach krajobrazowych województwa lubelskiego. Doktorant wygłosił referat p.t. "Metody i zakres monitoringu wybranych gatunków roślin w dolinie rzeki Bug".

Podczas prelekcji mgr Adam Szulc przedstwił metody monitoringu rzadkich i chronionych gatunków, zwłaszcza storczyków, kosaćców syberyjskich czy gnidoszy królewskich; metody monitoringu populacji widłaków z rodzaju widlicz. Omówił zastosowanie metod teledetekcyjnych i naziemnych w monitoringu siedlisk przyrodniczych, a także zaprezentował analizę danych terenowych przy pomocy narzędzi GIS.

Poniżej link do strony z informacjami.