Kongres Kukurydza

W dniu 31 maja 2023 roku mgr inż. Adam Matyszczak, doktorant Szkoły Doktorskiej UPH Siedlce wziął udział w Europejskiej Konferencji „Maize, a Key to built our Future-Kukurydza Rośliną Przyszłości”, którą honorowym patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konferencja odbyła się w Centrum Kongresowym Instytutu Ochrony Roślin-PIB w Poznaniu i dotyczyła przyszłości uprawy kukurydzy w Europie i na świecie, poszukiwań nowych rozwiązań i innowacji w jej produkcji z uwzględnieniem ochrony środowiska i wykorzystania kukurydzy w rolnictwie ekologicznym.

W konferencji swoje wystąpienia zaprezentowali goście z Francji (CEPM, AGPM, Club Demeter, Instytut Arvalis, FNPSMS), Belgi (CropLife Europe), Rumuni (APPR), przedstawiciele: IOR-PIB, IUNG-PIB,  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i HR Smolice. Udział wzięli także przedstawiciele związków branżowych COPA-COGECA, PBZPR, PZPK i Team Europe. Na początek konferencji swoje przesłanie wygłosił Komisarz UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Janusz Wojciechowski, a podsumował sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Lech Antoni Kołakowski.