Spotkanie PZPK

W ramach współpracy z otoczeniem społecznym doktorant Szkoły Doktorskiej UPH Siedlce, mgr inż. Adam Matyszczak wziął udział w Walnym Zebraniu Polskiego Związku Producentów Kukurydzy.

Spotkanie odbyło się w formie online w dniu 21 marca 2023 r. Na spotkaniu przedstawiono sprawozdanie z działalności Związku w roku 2022, m. in. programu promocji uprawy i wykorzystania kukurydzy do celów spożywczych „Złoty smak kukurydzy”. Przedstawiony został wykład „Wyniki dwuletnich badań ankietowych prowadzonych w ramach realizacji unijnego programu SeedsEU 2021”. Omówiono również program działalności na rok 2023, w tym nowy program promocji „Kukurydziane inspiracje” konkurs na danie z kukurydzy dla uczniów szkół gastronomicznych. Związek realizuje projekty z funduszy własnych, krajowych i unijnych. Polski Związek Producentów Kukurydzy obchodzi w tym roku swoje 40-lecie, w tym czasie nawiązał współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin-PIB w Radzikowie, Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa-PIB w Puławach, Centralnym Ośrodkiem Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej, Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Francuską Federacją Producentów Nasion Kukurydzy i Sorgo (Fédération Nationale de la Production des Semences de Maïs et de Sorgho) i Instytutem Arvalis (ARVALIS, Institut Technique Agricole) oraz europejskimi związkami branżowymi.